REJESTRACJA LOGOWANIE
Szukaj
szkolenia on-line szkolenia on-line E-learning dla biznesu
Szkoleń w bazie: 111
CYTAT dnia

Kieruj swoim interesem, bo inaczej on tobą pokieruje Benjamin Franklin

FAQ

Czym jest E-learning ?

E–learning - nauczanie na odległość z wykorzystaniem technik komputerowych i Internetu, oznacza wspomaganie dydaktyki za pomocą komputerów osobistych, CDROM-u i Internetu. Pozwala na ukończenie kursu, szkolenia, a nawet studiów bez konieczności fizycznej obecności w sali wykładowej. Doskonale uzupełnia również tradycyjny proces nauczania.

Dlaczego warto inwestować w szkolenia online? 
Sedno wyższości szkoleń online nad innymi metodami polega na przeniesieniu środka ciężkości w nauczaniu z nauczyciela - na uczącego się pracownika. Ponadto e-learning umożliwia nam samodzielne wybranie preferowanego formatu dostarczania wiedzy i tempa jej przekazywania.

Czy e-learning jest uważany za lepszą technikę uczenia od standardowych wykładów?
 Ostatni rok pokazuje, że w Polsce i na świecie - wiele firm, instytucji oraz szkół coraz częściej wprowadza kształcenie oparte na technologiach webowych. Nie jest to przypadek, ale świadomość większych możliwości, jakie daje kształcenie online.

Jakie inne zalety posiada E-learning ? 
• Oszczędność pieniędzy. Znikają koszty związane z prowadzeniem szkoleń w sposób tradycyjny, tj. koszty trenera, wynajem sali szkoleniowej, transport, wyżywienie, zakwaterowanie i inne. 
• Oszczędność czasu. Pracownicy nie tracą czasu na dojazd na szkolenia, przez co nie muszą odrywać się od swoich codziennych obowiązków. Do przeprowadzenia szkolenia wystarczy wygodne krzesło na stanowisku pracy. 
• Dowolna liczba osób szkolonych. Nie ma żadnych ograniczeń ilości osób, które mogą korzystać ze szkoleń. Można je uruchamiać na dowolnej liczbie komputerów. 
• Brak dezorganizacji pracy. Tradycyjne szkolenie, w którym uczestniczy jednocześnie cały dział znacznie utrudnia i dezorganizuje pracę, a często również powoduje straty. E-learning rozwiązuje ten problem - pracownicy mogą odbywać szkolenia w dogodnych dla nich i firmy porach. 
• Nowoczesny sposób nauczania. Pracownicy firmy doskonalą swoją wiedzę przy wykorzystaniu najnowocześniejszych narzędzi, jednocześnie zapoznając się z nowymi technologiami.

Jakie są wady e-learningu? 
Rzeczywiście, nie ma idealnych rozwiązań i e-learning również takim rozwiązaniem nie jest. Głównym problemem w szkoleniach multimedialnych jest przeniesienie środka ciężkości z nauczyciela na osobę uczącą się. Gdyż to uczący musi poświęcać więcej uwagi oraz samo dyscyplinować się do zdobywania umiejętności.

Co zyskam dzięki Akademii Wiedzy ? 
Nasze szkolenia: - Sprawią, że Twoja wydajność w pracy znacznie wzrośnie - Twoja wiedza i doświadczenie przyczynią się do umacniania Twojej pozycji - Poprzez ćwiczenia i przykłady aktywnie pobudzisz swój umysł i... - Szybciej przyswoisz wiedzę - Poprzez uczestnictwo zdobędziesz nietuzinkowe umiejętności poparte Certyfikatem.

Kto jest autorem szkoleń? 
W przygotowaniu oferowanych Państwu szkoleń brało udział ponad 70 osób – specjalistów z  wielu dziedzin życia gospodarczego. Są wśród nich: trenerzy, profesorowie i doktoranci uczelni wyższych, przedsiębiorcy, kierownicy wyższego i średniego szczebla, handlowcy, psycholodzy społeczni, socjologowie, graficy, programiści, dźwiękowcy, lektorzy, testerzy i ankieterzy.

Co mnie czeka podczas szkoleń z Akademii Wiedzy ? 
Szkolenia online - to przede wszystkim wiedza podawana i dawkowana w umiejętny sposób. Oprócz tego natkniemy się na wiele innych elementów takich jak: 
• Ćwiczenia, pozwalające w praktyczny sposób poznać i zastosować przyswajane umiejętności i techniki 
• Testy, które pozwalają określić twój poziom wiedzy 
• Przykłady, które w swoisty sposób bardziej przybliżą cię do rzeczywistości.

Chcemy, aby każdy uczestnik tego szkolenia stał się aktywnym badaczem własnego umysłu. Nie chcemy dawać uczestnikom gotowych rozwiązań, lecz chcemy dać im możliwość rozwoju i znajdywania rozwiązań dla siebie.

Treści szkoleń są dość ogólne, dlaczego? 
Doskonale o tym wiemy i jest to celowy zabieg aby prezentowane treści nie odnosiły się do szczegółowych zagadnień i uwarunkowań konkretnej branży czy dziedziny. Prowadzenie każdego biznesu ma swoje pewne cechy wspólne (np. zarządzanie, sprzedaż.. itd.)  i to właśnie tych cech wspólnych dotyczą nasze szkolenia. Tak jak stwierdzaliśmy to wcześniej nie chcemy dawać użytkownikom gotowych rozwiązań każdego problemu, chcemy wskazywać jedynie potencjalne rodzaje zachowań i działań, które to Państwo będziecie musieli zastosować do uwarunkowań konkretnych zdarzeń.

Zakres merytoryczny części szkoleń wydaje mi się znajomy, czy naprawdę potrzebuję tych szkoleń? 
Jak wynika z przeprowadzonej przez naszą firmę ankiety – świadomość potrzeby szkoleń rośnie wraz ze wzrostem stanowiska jakie zajmuje dana osoba w przedsiębiorstwie oraz.. co ciekawe poziomem wykształcenia i wskaźnikiem inteligencji. Reasumując to osoby dobrze wykształcone, inteligentne a nawet te doskonale poruszające się w konkretnym temacie szkolenia wykazują największą chęć ciągłego uzupełniania i odświeżania posiadanej wiedzy i umiejętności. Drugi biegun tej skali dotyczy osób słabo wykształconych – które to nie zauważają u siebie świadomości potrzeby zdobywania wiedzy. Jak podkreślają psychologowie osoby takie - nie posiadając odpowiedniej wiedzy -  nigdy dzięki niej nic nie zdobyły– co jest główną przyczyną braku świadomości a nawet potrzeby kształcenia się.

Jakiego komputera potrzebuję do uruchomienia szkoleń Akademia Wiedzy? 
Do uruchomienia szkoleń online wystarczy standardowy komputer PC wyposażony w system operacyjny Windows XP  lub wyższy , czy Linuks oraz zainstalowany program Adobe Flash Player który można pobrać bezpłatnie ze strony producenta http://get.adobe.com/flashplayer/

Ile czasu potrzebuję aby przejść jedno szkolenie online? 
Przede wszystkim nie śpiesz się! Materiały należy czytać, słuchać i analizować – nie można tego robić „na szybkiego”. W zależności od długości szkolenia czy też stopnia zaangażowania w proces nauczania, na przejście jednego szkolenia potrzebujemy od 60 – 90 min. Należy przy tym zaznaczyć, że warto co jakiś czas wracać do danego szkolenia, aby utrwalać wiedzę i wykorzystywać ją w nowych sytuacjach.

Kto może skorzystać ze szkoleń online? 
Kompleksowość programu szkoleniowego Akademia Wiedzy polega na tym, iż każdy pracownik w firmie znajdzie tutaj coś dla siebie – wiedzę która podniesie jego kwalifikacje i przyniesie firmie wiele korzyści.

Nasi partnerzy: